Şans Taşım Hangisi?

Burcunuza göre doğal taşlarınız hangileri? Hangi taşlar pozitif enerji verir? Bu sorulara cevap ve secenek çok. Bazılarının doğruluğuna da inandıklarım var açıkçası ama ben doğal taşlar konusuna biraz daha yukarıdan bakmayı tercih ediyorum.

Doğal renkli taşlar, elmaslar doğadan çıkar ve benim bakış açıma göre doğanın bize sunduğu en güzel hediyelerden biridir.Yıllar boyunca çok eski zamanlardan beri renkli doğal taşlara anlamlar ve değerler yüklenmeye çalışılmıştır. Bence bu günümüzde hala eski zamana göre azalsa da olsa devam etmektedir. Bence doğal renkli taşlar olsun, sadece pırlantalardan oluşmuş güzel bir tasarım olsun, en önemlisi o taş veya taşlara insanın kendi içinde yüklediği manevi değer her şeyin önündedir. Bir doğal taşla kişi “bu taşla pozitif enerji hissiyatım artıyor” diye düşünüyorsa bence enerjisi pozitif yönde artıyordur. Aslında çok daha genel baktığımızda tüm kullandığımız eşyalar içinde bu geçerli olur bence. Mücevherler çok uzun vadeli kullanımlı ve değerlidir ayrıca yanımızda taşımaya elverişli olduklarından, bu manevi anlamların değerli doğal taşlarla beraber anılması daha da mantıklı oluyor.

Yakut taşı yengeç burcunun taşlarından biri olsa da, tutku ve bağlılık gibi konuları sembolize etse de balık burcundan biri keyifle taktığı bir yakut kolyeye uyum ve sevgi konularını tabi ki bağlayabilir ve o güzel kolye ona uyum ve sevgiyi çok da haklı olarak hatırlatabilir. Bence şans taşı, şans takısı insanın içinde hissettiği ve o takıyla kurduğu bağ ile anlam kazanır.

[caption id="attachment_3399" align="aligncenter" width="487"]Mercan Ziya Göral Firuze Yüzük Mercan Ziya Göral Firuze Yüzük[/caption]

Yorumlar