Muhteşem Mücevherler

Christie's Cenevre Muhteşem Mücevherler

11 Kasım'da Cenevre'de Christie's Müzayede Evi'nde 390 parçanın sunulduğu muhteşem mücevherler açık artırma ile satışa sunuldu ve renkli taşlar kategorisinde safir için dünya rekoru kırıldı. Açık artırmanın toplamına bakıldığında ise parçaların %89'u (değer olarak da %94'ü) satılarak (toplam gelirin..

Devamı

2 Milyonluk $'lık Sütyen- Victoria's Secret

Bir senenin sonuna daha yaklaşıyoruz. Dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria's Secret, her sene olduğu gibi bu sene de 'Fantasy Bra'yı medyaya tanıttı. Bu senenin yeniliği Fantasy Bra olarak iki farklı sütyenin olması. Victoria's Secret ilk defa ik..

Devamı

Apple Saatler

Apple firmasının ürettiği ürünler içerisinde en pahalısı Mac Pro idi. Şimdi ise bu sıralama değişti ve ilk sırayı 18 ayar altın Apple Saatler aldı. 'iGeneration' isimli fransız bir siteye göre altın model Apple saatler 4.000$ ile 5.000$ arasında satılacakmış. Apple firması 2015 yılının başında sa..

Devamı

Elmas Madeninde Dinazor Fosili

Angola'da Catoca Elmas madeninde 118 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dinazor izleri bulundu. Madenin tortulu havzasında 70'e yakın izler bulundu. Bu bölgede araştırma yapan Omurgalı Paleontoloji (fosiller ilmi) Cemiyeti'ne göre dinazor izlerinin yanı sıra nesli tükenmiş timsah ve rakun boyutunda ..

Devamı

Kasım Doğumtaşı: Topaz

Mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, pembe ve mor renklerinde görülen Topaz taşı kasım ayı doğumtaşı olarak kabul edilir. Kırmızı ve pembe renkte olanlar en değerli topazlar olarak kabul edilir. Sadakatin sembolü olan topazın, sakinleştirici ve kıskançlığa karşı koruyucu etkisi olduğuna inanılır. Es..

Devamı

104 Caratlık Pırlanta

Hong Kong menşeli kuyumcu şirketi Chow Tai Fook, 2010 yılında bir açık artırmada almış olduğu 'Cullinan Heritage' (Cullinan Mirası) isimli 507,55 carat ağırlığındaki ham beyaz elmastan 104 caratlık bir pırlanta oluşturdu. Bu muhteşem pırlantayı da 28 Kasım'da kuruluşunun 85. yıldönümünde sergileyece..

Devamı

Kaliforniya'da Ham Altın Bulundu

30 cm. yerin altında metal detektör tarafından bulunan ham altın külçe 400.000$'a satıldı. Çıkarılan altın külçe avuçiçi büyüklüğünde ve 2,75 kg. ağırlığında idi. Altın külçe Amerika'nın Butte County adlı dağ eteğindeki tepelerden birinde temmuz ayında çıkarıldı. Çıkarıldığı yerden dolayı altın p..

Devamı

Pırlantalı Telefon Kabı

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçasını oluşturuyor artık. Bu önemli parçacık için çeşitli kaplar üretiliyor hatta haute-couture çalışan firmalar bile var. Cenevre menşeli Savelli isimli lüks markası firma, telefonların bu ayrıcalığı hakkettiklerini düşünüyor. Firmanın ürettiği telefo..

Devamı

Christie's New York Sonuçları

22 Ekim'de New York'ta yapılan Christie's 'Önemli Mücevherler' açık artırması beklentileri karşıladı. Açık artırmada toplam 33,7 milyon$ gelir elde edildi. Christie's uluslararası mücevher bölüm başkanı Rahul Kadakia, farklı tarz mücevherlerin alıcılar arasında daha rekabetli geçtiğini ve bir sonrak..

Devamı

Bonhams Hong Kong

1930 doğumlu Marina Bulgari, çalışmalarına dedesinin kurduğu Bulgari şirketinde başladı. 1976 yılında dedesinin ölümünden hemen sonra şirketten ayrılarak kendi markası olan Marina B'i kurmak için ayrıldı. 1980lerde Elizabeth Taylor ve Sophia Loren'nin de aralarında bulunduğu sanatçılara tasarımların..

Devamı