Muhteşem Mücevherler

10 Adet Pırlanta Broş Modeli

    Güzellik, bazen ayrıntıda gizlidir. Kadınlar için ayrıntılar ve detaylar önemli bir yer tutar. Aksesuarlar, güzelliği bütüne ulaştıran yap-bozun birer parçalarıdır. Özel bir gecede kulağınızda yerini edinen küpeler, parmağınızdaki yü..

Devamı

18 Ayar Yüzük Fiyatları

              18 ayar yüzüklerden öncesi de vardı… İlk demirden yapılma evlilik yüzüğünün mimarı, Romalılar olmuştur. Romalılar, Bizanslılar ve özellikle Mısırlılar kendi kültürler..

Devamı

Pırlantada F Mi G Mi?

 Herkes pırlantanın parlaklığının cezbedici nokta olduğunu bilir. Bugün pırlantanın diğer taşları tepe taklak etmesinin sebebi, kesinlikle, içerisinde barındırdığı parlak dünyadır. Kendi sıradan dünyanızdan sıyrılmak isteyip, daha büyülü bir diyara gitmek is..

Devamı

2017 Yılında Öne Çıkan 10 Adet Çarpıcı Safir Kolye Modeli

2017 Yılında Öne Çıkan 10 Adet Çarpıcı Safir Kolye Modeli               Gökyüzünün verdiği özgürlük hissini uyandıran safir taşı, diğer bir adıyla gökyakut tarih boyunca batı ..

Devamı

Kişiye özel tasarım alyans yüzük siparişi anımız

Belli süre önce, bir müşterimiz mağazamıza ilk geldiğinde uzun süredir özel tasarım yüzük yapan kuyumculara bakındığını, bir tanıdığının bizi referans gösterdiğini söylemişti. Aklında yapımı zor bir model olduğunu da belirtmişti. Müşterimiz..

Devamı

Parkta 3,69 Caratlık Elmas

ABD'de Arkansas Park'ın (Crater of Diamond State Park) şanslı bir ziyaretçisi 3,69 carat ağırlığında bir elmas buldu. 23 Nisan'da parkta bulduğu elmas beyaz renkte ve göz yaşı şeklinde. Bu yıl için şimdiye kadar bulunan elmas ve değerli taşların en büyüğü..

Devamı

En Güzel Pırlantalar

Nisan ayının doğum taşı olarak kabul edilen elmasın şerefine 2003 yılının Ağustos ayında Smithsonian Enstitüsü'nde ilk defa sergilenen dünyanın en önemli yedi elmasını hatırlayalım. Bu muhteşem yediliye 'The Splendor of Diamonds' (Pırlantaların İhtişamı) ismi verilmişti. Dünyanın en nadide yedi p..

Devamı

Christie's New York

14 Nisan'da gerçekleşecek olan Christie's New York müzayedesi 300 parçadan oluşuyor. Bu 300 mücevher 1000$ ile 2.700.000$ fiyat aralığında bulunuyor. Müzayedenin en önemli parçası dört sıra siyah inciden oluşan kolye. 3,8 milyon$ ile 4,5 milyon$ arasında satılabileceği tahmin ediliyor. 'Tahitian' ol..

Devamı

Sotheby's Hong Kong Müzayedesi

Bahar geldi ve dünyanın ünlü müzayede evleri muhteşem mücevher açık artırmalarına başladı. En yakın tarihli olan 6 Nisan'da Sotheby's Hong Kong'da gerçekleşecek olan 'Muhteşem Mücevherler ve Jadeit' isimli açık artırma. İsminden de anlaşılacağı gibi açık artırmada büyük boyutlu değerli taşlar ile bi..

Devamı

Kraliçe'nin Akuamarin Taşları

Mart ayının doğumtaşı akuamarin taşıdır. Akuamarin taşına meraklı ve seven hatta dünyanın en güzel ve büyük akuamarin taşlarına sahip kişi de İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'tir. Kraliçe II. Elizabeth 1953 yılında tacını giydiği zaman Brezilya Hükümeti, Kraliçe'ye akuamarin ve pırlanta taşları il..

Devamı