Görkem'in Görüşleri

2017 Yılında Öne Çıkan 10 Adet Çarpıcı Safir Kolye Modeli

2017 Yılında Öne Çıkan 10 Adet Çarpıcı Safir Kolye Modeli               Gökyüzünün verdiği özgürlük hissini uyandıran safir taşı, diğer bir adıyla gökyakut tarih boyunca batı ..

Devamı

Kişiye özel tasarım alyans yüzük siparişi anımız

Belli süre önce, bir müşterimiz mağazamıza ilk geldiğinde uzun süredir özel tasarım yüzük yapan kuyumculara bakındığını, bir tanıdığının bizi referans gösterdiğini söylemişti. Aklında yapımı zor bir model olduğunu da belirtmişti. Müşterimiz..

Devamı

Parkta 3,69 Caratlık Elmas

ABD'de Arkansas Park'ın (Crater of Diamond State Park) şanslı bir ziyaretçisi 3,69 carat ağırlığında bir elmas buldu. 23 Nisan'da parkta bulduğu elmas beyaz renkte ve göz yaşı şeklinde. Bu yıl için şimdiye kadar bulunan elmas ve değerli taşların en büyüğü..

Devamı

En Güzel Pırlantalar

Nisan ayının doğum taşı olarak kabul edilen elmasın şerefine 2003 yılının Ağustos ayında Smithsonian Enstitüsü'nde ilk defa sergilenen dünyanın en önemli yedi elmasını hatırlayalım. Bu muhteşem yediliye 'The Splendor of Diamonds' (Pırlantaların İhtişamı) ismi verilmişti. Dünyanın en nadide yedi p..

Devamı

Christie's New York

14 Nisan'da gerçekleşecek olan Christie's New York müzayedesi 300 parçadan oluşuyor. Bu 300 mücevher 1000$ ile 2.700.000$ fiyat aralığında bulunuyor. Müzayedenin en önemli parçası dört sıra siyah inciden oluşan kolye. 3,8 milyon$ ile 4,5 milyon$ arasında satılabileceği tahmin ediliyor. 'Tahitian' ol..

Devamı

Sotheby's Hong Kong Müzayedesi

Bahar geldi ve dünyanın ünlü müzayede evleri muhteşem mücevher açık artırmalarına başladı. En yakın tarihli olan 6 Nisan'da Sotheby's Hong Kong'da gerçekleşecek olan 'Muhteşem Mücevherler ve Jadeit' isimli açık artırma. İsminden de anlaşılacağı gibi açık artırmada büyük boyutlu değerli taşlar ile bi..

Devamı

Kraliçe'nin Akuamarin Taşları

Mart ayının doğumtaşı akuamarin taşıdır. Akuamarin taşına meraklı ve seven hatta dünyanın en güzel ve büyük akuamarin taşlarına sahip kişi de İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'tir. Kraliçe II. Elizabeth 1953 yılında tacını giydiği zaman Brezilya Hükümeti, Kraliçe'ye akuamarin ve pırlanta taşları il..

Devamı

Parktaki Sarı Elmas

ABD Louisiana Eyaleti'ndeki Arkansas Park'ında (Crater of Diamonds State Park) 2,01 carat ağırlığında bir sarı elmas bulundu. Dean Filppula isimli bir hostes, tatili sırasında ziyaret ettiği Park'ta açık sarı renkteki elması buldu. Park yetkililerine göre Bay Filppula'nın şansı, ziyaret ettiği gü..

Devamı

Faberge 'İnci Yumurta'

Katar'da düzenlenen Doha Saat ve Mücevher Fuar'ında 'Emperyal Yumurta' serisine ait bir yumurta sergilendi. Yaklaşık son 100 yıl içerisinde sergilenen ilk Faberge yumurtası muhteşem beyaz ve sarı altın renkleri ile 'İnci Yumurta' yaklaşık 2 milyon$ değerindedir. Yumurta sarı ve beyaz altından yap..

Devamı

87. Oscar Törenindeki Mücevherler

87. Oscar ödülleri geçen pazar gecesi sahiplerine yine görkemli bir törenle dağıtıldı. Kırmızı halıda sanatçıların giydikleri elbiseler kadar taktıkları mücevherler de göz kamaştırdı. Büyük renkli taşlı küpeler, iri renkli taşlı kolyeler ve tabii ki pırlantalar ön plandaydı. Margot Robbie - 1938 ..

Devamı