Blog

Türk Mucizesi: Csarit

Diyaspor, çoğunlukla beyaz veya grimsi renkte bulunan sert, camsı bir mineraldir. Csarit, diyasporun ticaret için kullanılmak üzere işlenmiş haline denir. Bizans Krallarında ve Osmanlı İmparatorlarında görülen csarit sadece Anadolu dağlarında bulunur, bu yüzden csarit, Türk değerli taşı olarak da bi..

Devamı

Sotheby's Cenevre Muhteşem Mücevherler

Sotheby's Cenevre'de yapılan 'Muhteşem Mücevherler' açık artımasında mücevherlerin %90,2'i satılarak 95.272.767$ gelir elde edildi. Renkli taşların ağırlıkta olduğu açık artırmada renkli değerli taşlar yüksek fiyatlara satıldı. Açık artımanın en yüksek fiyata satılan mücevherini Laurence Graff sa..

Devamı

Christie's Cenevre Muhteşem Mücevherler

11 Kasım'da Cenevre'de Christie's Müzayede Evi'nde 390 parçanın sunulduğu muhteşem mücevherler açık artırma ile satışa sunuldu ve renkli taşlar kategorisinde safir için dünya rekoru kırıldı. Açık artırmanın toplamına bakıldığında ise parçaların %89'u (değer olarak da %94'ü) satılarak (toplam gelirin..

Devamı

2 Milyonluk $'lık Sütyen- Victoria's Secret

Bir senenin sonuna daha yaklaşıyoruz. Dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria's Secret, her sene olduğu gibi bu sene de 'Fantasy Bra'yı medyaya tanıttı. Bu senenin yeniliği Fantasy Bra olarak iki farklı sütyenin olması. Victoria's Secret ilk defa ik..

Devamı

Apple Saatler

Apple firmasının ürettiği ürünler içerisinde en pahalısı Mac Pro idi. Şimdi ise bu sıralama değişti ve ilk sırayı 18 ayar altın Apple Saatler aldı. 'iGeneration' isimli fransız bir siteye göre altın model Apple saatler 4.000$ ile 5.000$ arasında satılacakmış. Apple firması 2015 yılının başında sa..

Devamı

Elmas Madeninde Dinazor Fosili

Angola'da Catoca Elmas madeninde 118 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dinazor izleri bulundu. Madenin tortulu havzasında 70'e yakın izler bulundu. Bu bölgede araştırma yapan Omurgalı Paleontoloji (fosiller ilmi) Cemiyeti'ne göre dinazor izlerinin yanı sıra nesli tükenmiş timsah ve rakun boyutunda ..

Devamı

Kasım Doğumtaşı: Topaz

Mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, pembe ve mor renklerinde görülen Topaz taşı kasım ayı doğumtaşı olarak kabul edilir. Kırmızı ve pembe renkte olanlar en değerli topazlar olarak kabul edilir. Sadakatin sembolü olan topazın, sakinleştirici ve kıskançlığa karşı koruyucu etkisi olduğuna inanılır. Es..

Devamı

104 Caratlık Pırlanta

Hong Kong menşeli kuyumcu şirketi Chow Tai Fook, 2010 yılında bir açık artırmada almış olduğu 'Cullinan Heritage' (Cullinan Mirası) isimli 507,55 carat ağırlığındaki ham beyaz elmastan 104 caratlık bir pırlanta oluşturdu. Bu muhteşem pırlantayı da 28 Kasım'da kuruluşunun 85. yıldönümünde sergileyece..

Devamı

Kaliforniya'da Ham Altın Bulundu

30 cm. yerin altında metal detektör tarafından bulunan ham altın külçe 400.000$'a satıldı. Çıkarılan altın külçe avuçiçi büyüklüğünde ve 2,75 kg. ağırlığında idi. Altın külçe Amerika'nın Butte County adlı dağ eteğindeki tepelerden birinde temmuz ayında çıkarıldı. Çıkarıldığı yerden dolayı altın p..

Devamı

Pırlantalı Telefon Kabı

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçasını oluşturuyor artık. Bu önemli parçacık için çeşitli kaplar üretiliyor hatta haute-couture çalışan firmalar bile var. Cenevre menşeli Savelli isimli lüks markası firma, telefonların bu ayrıcalığı hakkettiklerini düşünüyor. Firmanın ürettiği telefo..

Devamı