Blog

Faberge 'İnci Yumurta'

Katar'da düzenlenen Doha Saat ve Mücevher Fuar'ında 'Emperyal Yumurta' serisine ait bir yumurta sergilendi. Yaklaşık son 100 yıl içerisinde sergilenen ilk Faberge yumurtası muhteşem beyaz ve sarı altın renkleri ile 'İnci Yumurta' yaklaşık 2 milyon$ değerindedir. Yumurta sarı ve beyaz altından yap..

Devamı

87. Oscar Törenindeki Mücevherler

87. Oscar ödülleri geçen pazar gecesi sahiplerine yine görkemli bir törenle dağıtıldı. Kırmızı halıda sanatçıların giydikleri elbiseler kadar taktıkları mücevherler de göz kamaştırdı. Büyük renkli taşlı küpeler, iri renkli taşlı kolyeler ve tabii ki pırlantalar ön plandaydı. Margot Robbie - 1938 ..

Devamı

Beyonce 2015 Grammy Töreninde

Müzik dünyasının saygın ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 57. düzenlenen Grammy Ödülleri 8 Şubat'ta sahiplerini buldu. Tören Los Angeles'te Staples Center'da yapıldı. Törene damgasını vuran yılın en iyi sanatçısı dahil 4 ödüle layık görülen İngiliz Sam Smith oldu. Beyonce de geceden 3 ödül ile ay..

Devamı

Müzedeki Ametist Kolyenin 100. yılı

Dünyanın muhteşem taşlarından biri olan ve Şubat doğumtaşı olarak bilinen ametist için mükemmel bir örnek olan 56 carat ağırlığındaki ametist taşı içeren Tiffany Kolye, Washington D.C.'deki Doğa Tarihi Müzesi'nde (National Museum of Natural History) 100. yılını kutluyor. Kare kesim ametistli koly..

Devamı

Akıllı İnci

Mücevherlerin bir özelliği de manevi değerlerinin yüksek olması, hele ki o mücevher bir büyüğünden veya bir sevdiğinden kalmışsa... Özel bir firma, teknoloji ile mücevheri birleştirilerek mücevheri çok daha şahsi bir ürün haline getirmeyi başarmış. Bir incinin içine fotoğraf, video veya ses kaydı..

Devamı

Christie's New York Sonuçları

Dünyaca ünlü müzayede evi Christie's 2014 yılını, 10 Aralık'ta gerçekleştirdiği 'Muhteşem Mücevherler' açık artırması ile mücevher bölümü gelirini 188 milyon$ ile kapattı. 10 Aralık'taki açık artırmada ise mücevherlerin %75'i satılarak 66,6 milyon$'dan daha fazla gelir elde edildi. Müzayedede öne çı..

Devamı

Sotheby's New York Sonuçları

10 Aralık'ta Sotheby's New York'ta düzenlenen Muhteşem Mücevherler Açık Artırması toplam 44,2 milyon$ ile kapandı. Böylece Sotheby's Müzayede Evi'nin dünyada bu kategoride yaptığı açık artırmalarda toplam geliri 597,5 milyon$'a ulaşarak bu kategoride kendi bünyesinde rekor kırmış oldu. Açık artır..

Devamı

Süslü Yılbaşı Keki

İngiltere'de bir fırın dünyanın en pahalı yılbaşı ev model kekini yaptığını iddia ediyor. Herbiri 10 mm. çapında olan 150 adet doğal inci ve 5 carat ağırlığında Mozambik yakutu ile süslenen ev modeli kek 77.910$ ile satışa sunuldu. Keki yapan sanatçı Georgia Green, mimarlık okumuş.Web sitesinden ..

Devamı

40 Caratlık Ham Yakut

Değerli taş maden şirketi Gemfields, Mozambik'de bulunan Montepuez isimli madeninden 40,23 carat ağırlığında bir ham yakut çıkardı. Son zamanlarda çıkarılan en önemli yakutlarından biri olan ve 'Rhino' adı verilen ham yakut, yine aynı şirketin çıkardığı değerli ve çok nadir yakutların bulunduğu açık..

Devamı

Aralık Doğumtaşı: Turkuaz (Firuze)

Bereket ve uğur getirdiğine inanılan Turkuaz taşı Aralık ayı doğum taşı olarak kabul ediliyor. Boğa, ikizler, başak ve yay burçlarının da taşları olarak kabul edilen Turkuaz taşı Türkiye’den Avrupa’ya getirildiği için ‘Türk Taşı’ olarak da bilinir. Gökyüzü mavisinden yeşil-mavi tonuna kadarki renk y..

Devamı