Blog

Dünyanın En Pahalı Mayosu

2013 yılının Kainat Güzeli 'Miss Universe', Gabriela Isler, 1 milyon$'lık mayo giydi. Güzellik yarışmasını kazandıktan sonraki ilk gösterisi olan bu mayo çekimi İtalyan mayo firması Yamamay'ın sponsorluğunda yapıldı. Kainat güzellik yarışmasını organize eden firma için üretilen bu özel mayonun yapım..

Devamı

Mücevherde Mutluluk

Her işin artıları ve eksileri olduğuna uzun zamandır inanıyorum. Geçenlerde bir avukat müşterimiz mağazamızdan içeri girdiğinde evlenecek genç bir çift alyanslarını teslim alıyordu. Genç çift mağazadan ayrıldıktan sonra avukat hanımla sohbete başladığımızda yeni evlenecek çiftin pozitif enerjisinden..

Devamı

Araba için Altın Anahtar

Mercedes Benz'i olanları ilgilendiren bir haber…Prestijli bir arabaya sahip olup özel bir anahtara da sahip olmak isteyenler için tasarlanmış bir araba anahtarı. Genelde bir erkek için arabası çok önemlidir, bu altın anahtarı da önemli bir aksesuarı olarak düşünebiliriz. Pırlantalı altın araba anaht..

Devamı

2014 Uluslararası Mücevherat Kongre ve Fuarı

The World Jewellery Confederation (CIBJO) 2014 yılı olağan kongresini Rusya, Moskova'da gerçekleşecek. Ev sahipliğini 'Russian Jewellers' Guild'in yapacağı kongre 19-21 Mayıs arasında olacak. Kongreden evvel gerçekleşecek kongre öncesi toplantıları ise 17-18 Matıs'ta olacak. Kongre tarihi Moskova'nı..

Devamı

Yeni Bir Mavi Elmas Bulundu

Petra Elmas Limited Şirketi'ne ait olan Cullinan Elmas Madeni'nden olağanüstü bir ham mavi elmas bulundu. Güney Afrika'da bulunan madenden çıkarılan elmas 29,60 carat ağırlığında. Şirket yetkililerinin bildirdiğine göre bulunan elmasın renk yoğunluğu (koyuluk), tonu, berraklığı çok iyi olduğundan de..

Devamı

Tırnak Mücevheri

Mücevherler, daha doğrusu altın ve değerli taşlar her alana girmeye başlayınca mücevher sektöründe yeni branşlar ortaya çıkmaya başlıyor. Bunlardan biri 'Tırnak Mücevheri'. 'Bohem' adlı İngiliz menşeli bir firma Birmingham'da tırnakların üzerine yapıştırılmak üzere yapay tırnaklar üretiyor. Sloganla..

Devamı

Yarı(sı) Değerli Taşlar

Yarı değerli taşlar (ingilizcesi semi precious stones) denildiği zaman sektörden biri olmama rağmen, gerçekten de ne anlama geldiğini bilmeme rağmen konudan uzak kişilerde yanlış anlaşılma oluşabilir diye bende rahatsızlık uyandırır. Yarı değerli taş nedir ki? Tam olarak değerlenememiş taş mı? Taşı..

Devamı

2013 Yıllının En Önemli Elmasları

Eylül ayında Sotheby's müzayede evinde 59,60 carat oval kesim muhteşem pembe pırlanta 83 milyon$'a satıldı. Müzayede evi pırlantanın 60 milyon$'a satılacağını tahmin edilyordu. Bu satışla açık artırmalarda sunulan en değerli pırlanta ünvanını almış oldu.     Lucara Elmas Şirke..

Devamı

Star Wars Kol Düğmeleri

Star Wars meraklılarını sevindirecek bir haber! Neiman Marcus alışveriş sitesi her yıl olduğu gibi yeni yılda ‘Christmas Book’ adı altında yeni ve orijinal ürünlerini satışa sunuyor. Orijinal ürünlerinin arasında 14 ayar sayı altından yapılmış kol düğmeleri bulunuyor. Kol düğmelerinin şekli efsanevi..

Devamı

Aralık Açık Artırmaları – Sotheby’s New York

11 Aralık 2013 tarihinde Sotheby’s New York Müzayede Evi’nde gerçekleşen açık artırmada toplam elde edilen gelir Sotheby’s New York için mücevher satışlarının en yüksek gelirlisi oldu. Toplamda elde edilen 60,6 milyon$ ile satışların %83’ü gerçekleşmiş oldu. Bu satışlar içerisinde 1 milyon$’ı geçen ..

Devamı