Christie's Ekim Müzayedesi

Christie's Müzayede Evi bu ayın 22'inde 'Önemli Mücevher' adlı açık artırma ile sonbahar sezonunu açıyor. Açık artırmanın bir bölümünde 'Parlak Mücevherler' adlı bölüm yer alacak. Bu bölümün özelliği internetten online satışa sunulması. 22 Ekim'de New York Rockefeller Merkezi'nde gerçekleşecek ol..

Devamı

En Pahalı Dövme

'Dövme'ler için insan vücudunu süsleyen sanat eserleri diyebiliriz. Boyut, renk, vücuttaki konumu ve şeklin zorluğuna göre farklılık gösterirler. Bu farklılığa göre de fiyatlandırılırlar. Güney Afrika'da bulunan dünyaca ünlü bir kuyumcu şirketi reklam amaçlı bilinenden çok farklı bir dövme yaratm..

Devamı

Sotheby's Hong Kong Sonuçları

7 Ekim'de 'Muhteşem Mücevherler' açık artırması Hong Kong'da gerçekleşti. Beklenildiği gibi 8,41 caratlık damla kesim mor-pembe pırlantalı tek taş yüzük müzayedenin en önemli parçası oldu. 17,8 milyon$'a satılan yüzük şimdiye kadar Sotheby's Müzayede Evi'nde bir pembe pırlantaya verilen en yüksek fi..

Devamı

Hope Pırlanta - Meşhur Taşlar IV

Dünyanın en büyük mavi pırlantası. 45,52 carat (9,10 gr.) ağırlığında Mavi Pırlanta (Hope Diamond) olarak bilinen dünyaca ünlü pırlantalardan biri,hatta dünyanın en bilinen pırlantası olarak geçiyor. Tip II olarak kabul edilen pırlantanın boyutu: 25,60 mm. x 21,78 mm. x 12 mm. 115 carat (23 gr.) ağı..

Devamı

198 Carat Ham Elmas Satıldı

Gem Diamonds firması temmuz ayında elmas madenlerinden çıkarmış oldukları 198 caratlık ham elması sattıklarını duyurdu. 10,6 milyon$'a satılan elmasın carat başı fiyatı 53.000$'dan fazlaya denk geliyor. (53.746$/carat) Güney Afrika'da bulunan Lesotho ülkesinde yapılan eylül ihalesinde satılan ham..

Devamı

En Büyük Turmalin

Ekim ayının doğumtaşı olarak opal taşı bilinir ama aynı ayın bir alternatif taşı daha var: Turmalin taşı. Doğada her renkten turmalin taşı bulmak mümkündür. Turmalinin anlamı da karma demektir. Her renkte bulunduğu gibi renk karması içerisinde de bulunur. İçsel dinginliği sağlayan, konsantrasyon ..

Devamı

Ekim Doğumtaşı: Opal

Ekim doğumtaşı opal taşı, beyaz, kırmızı, mavi, yeşil, sarı, turuncu, siyah gibi pek çok rengi içinde barındıran çok renkli bir taştır. Kişinin ruh halini yansıtan duygusal bir taş olarak bilinir. Renklerdeki değişkenliği ile ortaya çıkar, bu da her türlü ruh hali ile eşleştirilebilir. Eskiden ta..

Devamı

Elmas Üretimi

Elmas madeni işletmecisi Rio Tinto Grup Şirketileri 2014 yılının ilk altı ayında geçen senenin ilk yarısına göre %2 daha fazla ham elmas çıkardıklarını açıkladı. Artan ham elmas fiyatları ile şirketin geliri yükseldi. 2014 yılının ilk altı ayında 7,48 milyon carat elmas madenden çıkarıldı. Bu rakam ..

Devamı

Alyansın Önemi

Alyansın ya da tektaşın kadınlar ve özellikle de yeni evlenecek olan bayanlar için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun ne kadar önemli olduğunu İngiliz menşeli internetten satış yapan 'Diamonds Factory' isimli şirket merak etmiş. Kadınlar ve kendi alyansları hakkında bir anket yaptırmış. Yapılan a..

Devamı

Sotheby's New York Sonuçları

23 Eylül'de Sotheby's New York'ta 'Önemli Mücevherler' adı altında açık artırma gerçekleşti. Açık artımanın toplamından yaklaşık 16 milyon$ gelir elde edildi. Schlumberger tasarımı ‘Oiseau de Paradis’ (Cennet Kuşu) isimli broştan David Webb tasarımı dönen mineli pırlanta küpeye modern, klasik çok çe..

Devamı