198 Carat Ham Elmas Satıldı

Gem Diamonds firması temmuz ayında elmas madenlerinden çıkarmış oldukları 198 caratlık ham elması sattıklarını duyurdu. 10,6 milyon$'a satılan elmasın carat başı fiyatı 53.000$'dan fazlaya denk geliyor. (53.746$/carat) Güney Afrika'da bulunan Lesotho ülkesinde yapılan eylül ihalesinde satılan ham..

Devamı

En Büyük Turmalin

Ekim ayının doğumtaşı olarak opal taşı bilinir ama aynı ayın bir alternatif taşı daha var: Turmalin taşı. Doğada her renkten turmalin taşı bulmak mümkündür. Turmalinin anlamı da karma demektir. Her renkte bulunduğu gibi renk karması içerisinde de bulunur. İçsel dinginliği sağlayan, konsantrasyon ..

Devamı

Ekim Doğumtaşı: Opal

Ekim doğumtaşı opal taşı, beyaz, kırmızı, mavi, yeşil, sarı, turuncu, siyah gibi pek çok rengi içinde barındıran çok renkli bir taştır. Kişinin ruh halini yansıtan duygusal bir taş olarak bilinir. Renklerdeki değişkenliği ile ortaya çıkar, bu da her türlü ruh hali ile eşleştirilebilir. Eskiden ta..

Devamı

Elmas Üretimi

Elmas madeni işletmecisi Rio Tinto Grup Şirketileri 2014 yılının ilk altı ayında geçen senenin ilk yarısına göre %2 daha fazla ham elmas çıkardıklarını açıkladı. Artan ham elmas fiyatları ile şirketin geliri yükseldi. 2014 yılının ilk altı ayında 7,48 milyon carat elmas madenden çıkarıldı. Bu rakam ..

Devamı

Alyansın Önemi

Alyansın ya da tektaşın kadınlar ve özellikle de yeni evlenecek olan bayanlar için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun ne kadar önemli olduğunu İngiliz menşeli internetten satış yapan 'Diamonds Factory' isimli şirket merak etmiş. Kadınlar ve kendi alyansları hakkında bir anket yaptırmış. Yapılan a..

Devamı

Sotheby's New York Sonuçları

23 Eylül'de Sotheby's New York'ta 'Önemli Mücevherler' adı altında açık artırma gerçekleşti. Açık artımanın toplamından yaklaşık 16 milyon$ gelir elde edildi. Schlumberger tasarımı ‘Oiseau de Paradis’ (Cennet Kuşu) isimli broştan David Webb tasarımı dönen mineli pırlanta küpeye modern, klasik çok çe..

Devamı

Muhteşem İnciler - Bonhams

17 Eylül'de yapılan açık artırma ile Bonhams Müzayade Evi sonbahar müzayedelerine başlamış oldu. Londra'da gerçekleşen açık artırmada toplam 6,7 milyon$ gelir elde edildi. Müzayedenin göze çarpan tarafı satışa çıkarılan doğal incili mücevherlerin etkileyici fiyatlara satılması idi. 1910 yılında ü..

Devamı

Denizin Altında Hazine

1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin batı kıyısında bulunan Güney Karolina eyaletinin sahilinde batmış bir geminin enkazı tekrar araştırılmaya başlandı. Altın paralar, bileklikler, tokalar ve broşlardan oluşan hazine bulundu. 157 yıl önce bir kasırga sonucu batan geminin adı 'SS Central Amer..

Devamı

New York Pırlanta Haftası

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan New York'taki İsrail Pırlanta Haftasının tarihi Kasım ayına alındı. 10-13 Kasım arasında yapılacak olan etkinlikte amaç sektördeki tedarikçiler ile müşteriler arasında iş bağlantılarını ve iki ev sahibi borsanın arasındaki ticareti artırmak.  Etkinliğin ev sahipliğini ..

Devamı

Sotheby's New York Kasım Müzayedesi

Amerikalı toprak işleme ve geliştirmecisi, hayırsever ve sanat kolleksiyoneri Rachel Lambert Mellon'nun mücevherleri Sotheby's Müzayede Evi tarafından Kasım ayında açık artırma ile satılacak. 17 Mart 2014 yılında 103 yaşında ölen Mellon'un sadece mücevherleri değil sanat eserleri, dekorasyon eşyalar..

Devamı