Kasım Doğumtaşı: Topaz

Mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, pembe ve mor renklerinde görülen Topaz taşı kasım ayı doğumtaşı olarak kabul edilir. Kırmızı ve pembe renkte olanlar en değerli topazlar olarak kabul edilir. Sadakatin sembolü olan topazın, sakinleştirici ve kıskançlığa karşı koruyucu etkisi olduğuna inanılır. Es..

Devamı

104 Caratlık Pırlanta

Hong Kong menşeli kuyumcu şirketi Chow Tai Fook, 2010 yılında bir açık artırmada almış olduğu 'Cullinan Heritage' (Cullinan Mirası) isimli 507,55 carat ağırlığındaki ham beyaz elmastan 104 caratlık bir pırlanta oluşturdu. Bu muhteşem pırlantayı da 28 Kasım'da kuruluşunun 85. yıldönümünde sergileyece..

Devamı

Kaliforniya'da Ham Altın Bulundu

30 cm. yerin altında metal detektör tarafından bulunan ham altın külçe 400.000$'a satıldı. Çıkarılan altın külçe avuçiçi büyüklüğünde ve 2,75 kg. ağırlığında idi. Altın külçe Amerika'nın Butte County adlı dağ eteğindeki tepelerden birinde temmuz ayında çıkarıldı. Çıkarıldığı yerden dolayı altın p..

Devamı

Pırlantalı Telefon Kabı

Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçasını oluşturuyor artık. Bu önemli parçacık için çeşitli kaplar üretiliyor hatta haute-couture çalışan firmalar bile var. Cenevre menşeli Savelli isimli lüks markası firma, telefonların bu ayrıcalığı hakkettiklerini düşünüyor. Firmanın ürettiği telefo..

Devamı

Christie's New York Sonuçları

22 Ekim'de New York'ta yapılan Christie's 'Önemli Mücevherler' açık artırması beklentileri karşıladı. Açık artırmada toplam 33,7 milyon$ gelir elde edildi. Christie's uluslararası mücevher bölüm başkanı Rahul Kadakia, farklı tarz mücevherlerin alıcılar arasında daha rekabetli geçtiğini ve bir sonrak..

Devamı

Bonhams Hong Kong

1930 doğumlu Marina Bulgari, çalışmalarına dedesinin kurduğu Bulgari şirketinde başladı. 1976 yılında dedesinin ölümünden hemen sonra şirketten ayrılarak kendi markası olan Marina B'i kurmak için ayrıldı. 1980lerde Elizabeth Taylor ve Sophia Loren'nin de aralarında bulunduğu sanatçılara tasarımların..

Devamı

En Pahalı Parfüm

İngiliz parfüm firması Clive Christian, Guinness Rekorlar kitabına aday olabilecek dünyanın en pahalı parfümünü üretti. Londra'da bulunan alışveriş mağazası 'Harrods'da yeni açılan 'Salon de Parfum' butiğinin açılışı için üretilen özel tasarım parfum Christian'ın No.1 parfümünü içeriyor. Bu özel par..

Devamı

West Kızına Pırlanta Yüzük Alıyor

Ünlü rap yıldızı Kanye West sansasyon yaratmaya devam ediyor. Kim Kardashian ile evlenen ve North adında bir kızları olan çiftin her hareketi basında yer alıyor. Kanye West, prensesim dediği kızı North için büyük bir hediye düşünüyor. Kızının hayatında ona ilk yüzük takan erkek olmasını istediği içi..

Devamı

Sotheby's Muhteşem Renkler

Sotheby's Müzayede Evi 12 Kasım tarihinde Cenevre'de Yunan finansörü ve dünyaca ünlü kolleksiyoner Dimitri Mavrommatis'a ait mücevher kolleksiyonunu satışa sunacak. Satıştaki en önemli iki muhteşem mücevher renkli taşlardan oluşuyor. Biri 27,54 carat Kaşmir safir diğeri ise 8,62 carat 'Graff Yakut'...

Devamı

Christie's Ekim Müzayedesi II

Christie's Müzayede Evi 2014 yılının ilk altı ayında açık artırmalardan toplam 362 milyon$ gelir elde edip açık artırmalarda sekiz yeni dünya rekoru gördü. Ekim ayında başlayacak olan Christie's sonbahar müzayedeleri 'Önemli Mücevherler' isimli açık artırma ile göz kamaştırmayı hedefliyor. 350 adet ..

Devamı