Sotheby's New York Sonuçları

10 Aralık'ta Sotheby's New York'ta düzenlenen Muhteşem Mücevherler Açık Artırması toplam 44,2 milyon$ ile kapandı. Böylece Sotheby's Müzayede Evi'nin dünyada bu kategoride yaptığı açık artırmalarda toplam geliri 597,5 milyon$'a ulaşarak bu kategoride kendi bünyesinde rekor kırmış oldu. Açık artır..

Devamı

Süslü Yılbaşı Keki

İngiltere'de bir fırın dünyanın en pahalı yılbaşı ev model kekini yaptığını iddia ediyor. Herbiri 10 mm. çapında olan 150 adet doğal inci ve 5 carat ağırlığında Mozambik yakutu ile süslenen ev modeli kek 77.910$ ile satışa sunuldu. Keki yapan sanatçı Georgia Green, mimarlık okumuş.Web sitesinden ..

Devamı

40 Caratlık Ham Yakut

Değerli taş maden şirketi Gemfields, Mozambik'de bulunan Montepuez isimli madeninden 40,23 carat ağırlığında bir ham yakut çıkardı. Son zamanlarda çıkarılan en önemli yakutlarından biri olan ve 'Rhino' adı verilen ham yakut, yine aynı şirketin çıkardığı değerli ve çok nadir yakutların bulunduğu açık..

Devamı

Aralık Doğumtaşı: Turkuaz (Firuze)

Bereket ve uğur getirdiğine inanılan Turkuaz taşı Aralık ayı doğum taşı olarak kabul ediliyor. Boğa, ikizler, başak ve yay burçlarının da taşları olarak kabul edilen Turkuaz taşı Türkiye’den Avrupa’ya getirildiği için ‘Türk Taşı’ olarak da bilinir. Gökyüzü mavisinden yeşil-mavi tonuna kadarki renk y..

Devamı

Türk Mucizesi: Csarit

Diyaspor, çoğunlukla beyaz veya grimsi renkte bulunan sert, camsı bir mineraldir. Csarit, diyasporun ticaret için kullanılmak üzere işlenmiş haline denir. Bizans Krallarında ve Osmanlı İmparatorlarında görülen csarit sadece Anadolu dağlarında bulunur, bu yüzden csarit, Türk değerli taşı olarak da bi..

Devamı

Sotheby's Cenevre Muhteşem Mücevherler

Sotheby's Cenevre'de yapılan 'Muhteşem Mücevherler' açık artımasında mücevherlerin %90,2'i satılarak 95.272.767$ gelir elde edildi. Renkli taşların ağırlıkta olduğu açık artırmada renkli değerli taşlar yüksek fiyatlara satıldı. Açık artımanın en yüksek fiyata satılan mücevherini Laurence Graff sa..

Devamı

Christie's Cenevre Muhteşem Mücevherler

11 Kasım'da Cenevre'de Christie's Müzayede Evi'nde 390 parçanın sunulduğu muhteşem mücevherler açık artırma ile satışa sunuldu ve renkli taşlar kategorisinde safir için dünya rekoru kırıldı. Açık artırmanın toplamına bakıldığında ise parçaların %89'u (değer olarak da %94'ü) satılarak (toplam gelirin..

Devamı

2 Milyonluk $'lık Sütyen- Victoria's Secret

Bir senenin sonuna daha yaklaşıyoruz. Dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria's Secret, her sene olduğu gibi bu sene de 'Fantasy Bra'yı medyaya tanıttı. Bu senenin yeniliği Fantasy Bra olarak iki farklı sütyenin olması. Victoria's Secret ilk defa ik..

Devamı

Apple Saatler

Apple firmasının ürettiği ürünler içerisinde en pahalısı Mac Pro idi. Şimdi ise bu sıralama değişti ve ilk sırayı 18 ayar altın Apple Saatler aldı. 'iGeneration' isimli fransız bir siteye göre altın model Apple saatler 4.000$ ile 5.000$ arasında satılacakmış. Apple firması 2015 yılının başında sa..

Devamı

Elmas Madeninde Dinazor Fosili

Angola'da Catoca Elmas madeninde 118 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dinazor izleri bulundu. Madenin tortulu havzasında 70'e yakın izler bulundu. Bu bölgede araştırma yapan Omurgalı Paleontoloji (fosiller ilmi) Cemiyeti'ne göre dinazor izlerinin yanı sıra nesli tükenmiş timsah ve rakun boyutunda ..

Devamı