Blog

Altın Telefon

IPhone 5s ve Samsung’s Galaxy S 4 ürünlerinin altın modellerinin yanına piyasaya bir yeni altın akıllı telefon modeli daha eklendi. HTC Şirketi altından yapılan çok özel bir akıllı telefon üretti. Beş adet üretilen bu ürünün en önemli özelliği 18 ayar altından olması ve MOBO ödülleri hatırası adına ..

Devamı

Pırlantalı Emzik

Çok sıra dışı bir ürün! Bebek sektörü o kadar gelişti ki piyasa abartmaya devam ediyor. Ağlayan bebeği susturmak hiç bu kadar havalı olmamıştı. Avustralyalı kuyumcu Kalfin Mücevherat, siyah pırlantalı emzik üretti. Siyah pırlantalı emziğin satış fiyatı 50.000$. Aslında dünyada üretilen en pahalı emz..

Devamı

Kim Kardashian’ın Nişan Yüzüğü

Her nişanı, evliliği, boşanması yani kısaca her hareketi olay olan Kim Kardashian kendisi gibi önde olmayı seven hatta kendini beğenmişliği ile ilgili sık sık eleştirilen ünlü rapçı, yapımcı ve moda tasarımcısı  Kanye West ile 2014’de evlenecek. 36 yaşındaki West yaptığı işte her türlü abartmayı sev..

Devamı

Pırlantalı E-Sigara

Rusyalı bir milyarder kız arkadaşının sigarayı bırakmasını istemesi üzerine kız arkadaşının doğum gününde kendisine özel tasarlanmış e-sigara hediye etmiş. Değeri yarım milyon İngiliz Sterlininden fazla olan bu e-sigara, sigarayı bırakmanın en pahalı yöntemi olmuştur herhalde… Londra’da oturan pe..

Devamı

Nefes Kesen Pembe Yıldız

Sotheby’s Cenevre ofisi 59,60 carat muhteşem pembe pırlantayı 13 Kasım’da satışa sundu. Satış rakamının 60 milyon$’ı aşacağı tahmin edilen pembe pırlanta satıştan önce vivid pembe rengi ile öne çıkıyordu ama şimdi 83,2 milyon$’a satılarak Sotheby’s Cenevre’de satılan en pahalı pırlanta olarak öne çı..

Devamı

2013 Yılının En Pahalı Alyansları

2013 yılını geride bıraktık. Genelde geçen bir yılda neler yaşandı diye bakılır ya biz de sektörden ilginç bir haberle başlayalım yeni yıl yazılarımıza... Çoğu genç kızın hayallerini süsler kendi prensi ile nişanlanıp güzel bir evlilik yapması… Bu hayal nişan yüzüğü, yaşayacakları ev, güzel bir i..

Devamı

Zengin Eden Park

2013 yılı elmas ve pırlanta avcıları için iyi geçti. Elmas veya pırlanta arama izni olan Arkansas Parkından söz ediyorum. Ekim ayında 14 yaşındaki Tana Clymer isimli genç kız 3,85 carat sarı renkte elmas buldu. Murfreesboro Bölgesinde olan park, ziyaretçilerine kazı yapıp kendilerinin bulduğu değerl..

Devamı

Yakut Sutyen - Victoria's Secret

Her yıl büyük bir show ile düzenlenen Victoria’s Secret defilesi bu yıl için hazırlıklarını tamamladı ve şovunu sergiledi. Geleneksel hale gelen ‘Fantasy Bra’ yeni yılın yeni mankeni ya da meleği, Candice Swanepoel, tarafından tanıtıldı. Geçen yılın fantezi sütyeni 2,5 milyon$ iken bu sene çıta bira..

Devamı

Turuncu Pırlanta

Christie's Müzayede Evi yetkililerine göre dünyanın en büyük turuncu rengi pırlantası olan 'The Orange' satışa sunuldu. 12 Kasım'da Christie's Cenevre ofisinde gerçekleşen satış büyük bir heyecan içinde geçti. Yaklaşık 20 milyon$ getirisi olacağı tahmin edilen orange pırlanta 14,82 carat ağırlığında..

Devamı

Italyan Hazineleri

Papa ve Napoli krallarının sahip olduğu hazineler İtalya’da sergileniyor. Roma’da sergilenmeye başlayan hazine büyük ses getirdi. Sergi organizasyon başkanı Emmanuele Emanuele, serginin hem tarihsel hem de sanatsal olarak İngiliz Kraliyet Ailesinin veya Rus İmparatorluk hazinelerinden daha değerli o..

Devamı