Zengin Eden Park

2013 yılı elmas ve pırlanta avcıları için iyi geçti. Elmas veya pırlanta arama izni olan Arkansas Parkından söz ediyorum. Ekim ayında 14 yaşındaki Tana Clymer isimli genç kız 3,85 carat sarı renkte elmas buldu. Murfreesboro Bölgesinde olan park, ziyaretçilerine kazı yapıp kendilerinin bulduğu değerl..

Devamı

Yakut Sutyen - Victoria's Secret

Her yıl büyük bir show ile düzenlenen Victoria’s Secret defilesi bu yıl için hazırlıklarını tamamladı ve şovunu sergiledi. Geleneksel hale gelen ‘Fantasy Bra’ yeni yılın yeni mankeni ya da meleği, Candice Swanepoel, tarafından tanıtıldı. Geçen yılın fantezi sütyeni 2,5 milyon$ iken bu sene çıta bira..

Devamı

Turuncu Pırlanta

Christie's Müzayede Evi yetkililerine göre dünyanın en büyük turuncu rengi pırlantası olan 'The Orange' satışa sunuldu. 12 Kasım'da Christie's Cenevre ofisinde gerçekleşen satış büyük bir heyecan içinde geçti. Yaklaşık 20 milyon$ getirisi olacağı tahmin edilen orange pırlanta 14,82 carat ağırlığında..

Devamı

Italyan Hazineleri

Papa ve Napoli krallarının sahip olduğu hazineler İtalya’da sergileniyor. Roma’da sergilenmeye başlayan hazine büyük ses getirdi. Sergi organizasyon başkanı Emmanuele Emanuele, serginin hem tarihsel hem de sanatsal olarak İngiliz Kraliyet Ailesinin veya Rus İmparatorluk hazinelerinden daha değerli o..

Devamı

Altın Lamborghini

Özel araba modelleri üreten Robert Gulpen Mühendislik Şirketi dünyanın en pahalı araba modelini üretti. Makine Mühendisi Robert Wilhelm Gulpen tarafından 1999 yılında kurulan Gulpen Şirketi’nin ilk model arabası Mercedes SL 600 imiş. Mercedes-Benz, çok özel müşterileri için bu model arabaları kullan..

Devamı

Mavi Elmas

Gem Diamonds isimli firma, kendilerine ait elmas madeninde yüksek kaliteli iki elmas buldu. Lesotho’da bulunan Letseng Elmas Madeninde bulunan elmaslardan biri 12,47 carat ağırlığında mavi ham elmas, diğeri ise 83,8 carat beyaz ham elmas. Mavi ham elmas madenin ana hattında, beyaz ham elmas ise yan ..

Devamı

En Büyük Oval Kesim Pırlanta

7 Ekim’de Sotheby’s Hong Kong’da gerçekleşen Muhteşem Mücevherler Açık Artırması’nın en önemli özelliği dünyanın en büyük oval kesim, D-renk pırlantanın satışa sunulması idi. 28 milyon$ ile 35 milyon$ arası satılacağı tahmin edilen oval kesim pırlanta, açık artırmaya telefon ile katılan iki alıcı ar..

Devamı