Blog

Star Wars Kol Düğmeleri

Star Wars meraklılarını sevindirecek bir haber! Neiman Marcus alışveriş sitesi her yıl olduğu gibi yeni yılda ‘Christmas Book’ adı altında yeni ve orijinal ürünlerini satışa sunuyor. Orijinal ürünlerinin arasında 14 ayar sayı altından yapılmış kol düğmeleri bulunuyor. Kol düğmelerinin şekli efsanevi..

Devamı

Aralık Açık Artırmaları – Sotheby’s New York

11 Aralık 2013 tarihinde Sotheby’s New York Müzayede Evi’nde gerçekleşen açık artırmada toplam elde edilen gelir Sotheby’s New York için mücevher satışlarının en yüksek gelirlisi oldu. Toplamda elde edilen 60,6 milyon$ ile satışların %83’ü gerçekleşmiş oldu. Bu satışlar içerisinde 1 milyon$’ı geçen ..

Devamı

Açık Artırmadaki Muhteşem Mücevherler

2013 yılı ünlü müzayede evleri için çok verimli ve rekor fiyatlı oldu. Aralık 2013 ayı muhteşem mücevherlerin açık artırmaları ile geçti. Bunlardan biri 10 Aralık 2013 tarihinde Christie’s Müzayede Evi’nin New York ofisinde gerçekleşti. Christie’s, bu açık artırma ile 2013 yılının mücevher bölümünü ..

Devamı

Dragon BMW

Ejderhalar için ‘Ateş püsküren canavar’ ibaresi kullanılır genelde. Ejderli veya diğer bir adıyla dragonlu bir araba üretmek Çinlilerin aklına gelmiş. Dragon arabayı soyut olarak göstermek istemişler. Bu süsleme için BMW Z4 modeli arabayı seçmişler. Üstü açık arabanın üzerinde ejderin pençesi, kanat..

Devamı

Altın Telefon

IPhone 5s ve Samsung’s Galaxy S 4 ürünlerinin altın modellerinin yanına piyasaya bir yeni altın akıllı telefon modeli daha eklendi. HTC Şirketi altından yapılan çok özel bir akıllı telefon üretti. Beş adet üretilen bu ürünün en önemli özelliği 18 ayar altından olması ve MOBO ödülleri hatırası adına ..

Devamı

Pırlantalı Emzik

Çok sıra dışı bir ürün! Bebek sektörü o kadar gelişti ki piyasa abartmaya devam ediyor. Ağlayan bebeği susturmak hiç bu kadar havalı olmamıştı. Avustralyalı kuyumcu Kalfin Mücevherat, siyah pırlantalı emzik üretti. Siyah pırlantalı emziğin satış fiyatı 50.000$. Aslında dünyada üretilen en pahalı emz..

Devamı

Kim Kardashian’ın Nişan Yüzüğü

Her nişanı, evliliği, boşanması yani kısaca her hareketi olay olan Kim Kardashian kendisi gibi önde olmayı seven hatta kendini beğenmişliği ile ilgili sık sık eleştirilen ünlü rapçı, yapımcı ve moda tasarımcısı  Kanye West ile 2014’de evlenecek. 36 yaşındaki West yaptığı işte her türlü abartmayı sev..

Devamı

Pırlantalı E-Sigara

Rusyalı bir milyarder kız arkadaşının sigarayı bırakmasını istemesi üzerine kız arkadaşının doğum gününde kendisine özel tasarlanmış e-sigara hediye etmiş. Değeri yarım milyon İngiliz Sterlininden fazla olan bu e-sigara, sigarayı bırakmanın en pahalı yöntemi olmuştur herhalde… Londra’da oturan pe..

Devamı

Nefes Kesen Pembe Yıldız

Sotheby’s Cenevre ofisi 59,60 carat muhteşem pembe pırlantayı 13 Kasım’da satışa sundu. Satış rakamının 60 milyon$’ı aşacağı tahmin edilen pembe pırlanta satıştan önce vivid pembe rengi ile öne çıkıyordu ama şimdi 83,2 milyon$’a satılarak Sotheby’s Cenevre’de satılan en pahalı pırlanta olarak öne çı..

Devamı

2013 Yılının En Pahalı Alyansları

2013 yılını geride bıraktık. Genelde geçen bir yılda neler yaşandı diye bakılır ya biz de sektörden ilginç bir haberle başlayalım yeni yıl yazılarımıza... Çoğu genç kızın hayallerini süsler kendi prensi ile nişanlanıp güzel bir evlilik yapması… Bu hayal nişan yüzüğü, yaşayacakları ev, güzel bir i..

Devamı